Fotorelacja ze Sławieńskich Zawodów Paintballowych z 23.09.2017r.

W dniu 23-go września 2017r. odbyły się Sławieńskie Zadowy Paintballowe zorganizowane przez Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM ze Sławna. Celem zawodów było propagowanie wśród mieszkańców powiatu sławieńskiego aktywności sportowej na świeżym powietrzu poprzez paintball. Były to pierwsze takie zawody w powiecie.

Aby zachęcić do udziału jak najszerszą grupę uczestników, zawody zostały podzielone na dwie części. W części pierwszej uczestnicy strzelali statycznie do nieruchomego celu - popera strzeleckiego. Dzięki temu wszyscy mogli zapoznać się z używanymi w paintballu markerami strzeleckimi i wziąć udział w zawodach niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Część ta zgromadziła 120 uczestników w wieku od 3 do 60 lat!

W drugiej części zawodnicy już strzelali do siebie wykorzystując kombinezony ochronne, maski i rękawice. Zdobywali punkty strzelając w parach oraz w indywidualnych pojedynkach, których celem było zdobycie flagi.

Zwycięzcą zawodów został Dariusz Dzidkowski, który pokonał swoich rywali zmienną i nieprzewidywalną taktyką. Drugie miejsce zajął Robert Wiatrzyk, a miejsce trzecie Krzysztof Szemraj. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Zawody zostały zrealizowane w ramach wolontariatu realizowanego przez Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM projektu "Aktywizacja sportowa mieszkańców powiatu sławieńskiego poprzez paintball" w ramach programu "Społecznik" , dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Za pomoc w organizacji zawodów składamy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji ze Sławna oraz firmie GB Bernard Gutowski.