Instruktorzy USKS GROM wsparli szkolenie prowadzących strzelanie w Połczynie Zdroju

W dniu 30-go marca 2019r. w Połczynie Zdroju odbyło się szkolenie dla osób ubiegających się o uzyskanie uprawnień PZSS prowadzących strzelanie organizowane przez zaprzyjaźniony Klub Strzelecki Gatling.

Prowadzący strzelanie to osoba, która odbyła przeszkolenie w zakresie prowadzenia strzelania oraz udzielania pomocy medycznej. Poza prowadzeniem strzelań odpowiada m.in. za bezpieczeństwo użytkowników i osób przebywających na strzelnicy.

Istotne jest, aby podczas szkolenia wyrobić u przyszłych prowadzących strzelanie nawyk czujności i odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Instruktorzy USKS GROM przywiązują szczególną uwagę do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na strzelnicy. W ramach współpracy, nasi instruktorzy, posiadający już uprawnienia prowadzących strzelanie, wzięli udział w szkoleniu wspierając prowadzących zajęcia o "czynnik nieprzewidywalny". Udając niedoświadczonych uczestników szkolenia stwarzali kontrolowane sytuacje zagrożenia mające na celu wymuszenie na przyszłych prowadzących strzelanie odpowiednich reakcji na zagrożenie i okazje do omówienia powstałego zagrożenia.

Dla szkoleniowców USKS GROM szkolenie było okazją do zdobycia nowych doświadczeń, które sprawią, że szkolenia z bezpieczeństwa prowadzone przez naszych instruktorów będą jeszcze skuteczniejsze, a tym samym poziom bezpieczeństwa na naszych strzelnicach klubowych jeszcze wyższy.