PoGrom na Mistrzostwach Polski 2019 - trzy tytuły Mistrza Polski i sześć rekordów Polski!

W dniach 23-24.03.2019r. w Zalesiu koło Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji GPC w wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie i martwym ciągu. Zawodnicy USKS GROM pobili sześć rekordów Polski i wywalczyli trzy złote medale w konkurencji wyciskania sztangi leżąc uzyskując tytuły Mistrzów Polski!

W tym roku USKS GROM reprezentowało aż trzech zawodników –multimedalista, Mistrz Świata i Mistrz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, Zbigniew Strzelecki (46l.) oraz jego dwóch uczniów – Mateusz Witek (15l.) i Karol Kaźmierczak (15l.) – debiutanci, dla których był to pierwszy start w tak znaczących zawodach.

W pierwszym dniu zawodów, pierwszy sukces odniósł Mateusz, który dzięki zaliczonym wszystkim próbom (60, 65 i 70kg) pokonał rywali zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej Teen 13-15 w wadze do 67.5kg.

W kolejnym dniu zawodów bardzo ambitne cele zrealizował Karol. Podnosząc w pierwszej próbie aktualny rekord Polski, 65kg, w drugiej próbie zaatakował ciężar 67.5kg ustanawiając nowy rekord Polski i zapewniając sobie złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii Teen 13-15 w kategorii wagowej do 65kg. Apetyt Karola na sukces był jednak znacznie większy. W przysługującej mu trzeciej próbie zaatakował rekord świata, 70kg, po którego pokonaniu, ustanowił kolejny rekord Polski i otworzył sobie drogę do czwartej próby. Z powodów technicznych (brak sędziego odpowiedniej rangi) droga ta jednak była zamknięta dla próby bicia rekordu świata. Pomimo wszystko, Karol w czwartej próbie podniósł ciężar 72.5kg i w kategorii Open Teen 13-15 został wyróżniony dodatkowo srebrnym pucharem Mistrzostw Polski!

Po sukcesach młodzieży przyszedł czas na nauczyciela, który w wielkim stylu pokazał „jak zwyciężać mamy”. Zbyszek Strzelecki jest wciąż aktywnym zawodnikiem startując w kategorii Masters 45-49 lat i wadze 125-140kg. Pomimo światowych sukcesów, brakowało mu w kolekcji złotego medalu Mistrzostw Polski.

Swój bój rozpoczął od 205kg, którego podniesienie od razu w pierwszej próbie przesądziło o pierwszym miejscu na podium i zdobyciu tutułu Mistrza Polski dając mu jednocześnie rekord Polski! W kolejnych podejściach Zbyszek walczył już z samym sobą pozostawiając konkurentów daleko w tyle (najbliższy konkurent zakończył pojedynek wagą 200kg). Podnosząc kolejno 207.5kg i 210kg pobił kolejne dwa, ustanowione przed chwią przez siebie rekordy Polski i otworzył sobie drogę do czwartej próby, w której podnosząc 215kg pobił o 5kg swój rekord życiowy ustanowiony na Mistrzostwach Świata w Słowacji w październiku 2018r. ustanawiając jednocześnie czwarty rekord Polski w ciągu trwania jednej konkurencji! Warto dodać, że udział Mistrza Świata w Mistrzostwach Polski na długo odciśnie swoje piętno – poprzedni rekord Polski wynosił 170kg.

Ciesząc się sukcesami warto wspomnieć, że odniesione zwycięstwa, to wynik małych zwycięstw, które doprowadziły naszych zawodników do Mistrzostw Polski – zwycięstw w walce o zdobycie pomieszczenia do ćwiczeń, sprzętu treningowego, funduszy na wyjazdy i udział w zawodach. Zawodnicy trenują w wybitnie spartańskich warunkach zawzięcie walcząc każdego dnia o kolejny krok przybliżający ich do kolejnych zwycięstw głównie samodzielnie finansując wszelkie wydatki. Członkowie biura Zarządu USKS Grom przysłowiowo dwoją się i troją nad zdobyciem finansowania dla sekcji sportów siłowych, wiedząc, że sukcesy są nieprzypadkowe i kolejne czekają tuż za rogiem. Sukcesy Zbigniewa Strzeleckiego, trenowanego przez Andrzeja Glinkę przyniosły sukcesy Mateusza i Karola. Zarząd klubu jest głęboko przekonany, że te sukcesy przyniosą kolejne, zwłaszcza, że ścieżka do sukcesów została już przetarta, a metoda treningowa opracowana przez Andrzeja jest tak skuteczna, że zainteresowała nawet szkoleniowców kadry narodowej. Na tym etapie, przy sporcie, można powiedzieć na światowym poziomie, nie ma już miejsca na pracę w warunkach garażowych, na przechodzonym sprzęcie odkupionym za małe pieniądze… Jeśli prześpimy ten kluczowy moment, okazje do kolejnych sukcesów i nieodkryte jeszcze talenty wśród młodzieży mogą przeminąć bezpowrotnie... Nasi zawodnicy potrzebują profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń i funduszy na udział w kolejnych mistrzostwach.

Wszystkie osoby, które chciałyby trwale wesprzeć sekcję sportów siłowych USKS GROM zachęcamy do utworzenia na swoich rachunkach bankowych stałych, automatycznych, niewielkich miesięcznych wpłat rzędu 5, 10, 20zł na podane poniżej konto bankowe. Wydatek taki będzie niezauważalny dla darczyńcy w miesięcznym budżecie, a dla Klubu, zebrana w ten sposób suma od wielu darczyńców, zapewni rozwój wielu młodym ludziom.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów! Jednocześnie z ogromną wdzięcznością dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które do tej pory przyczyniły się do tych sukcesów. Wyjazd na Mistrzostwa Polski został sfinansowany przez rodziców i środki własne zawodników.

Wpłaty można kierować na nasz rachunek w BGŻ BNP Paribas:

Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM
75 2030 0045 1110 0000 0409 8460
W tytule przelewu pisząc: darowizna na sekcję sportów siłowych.

Darowizna może być odliczona od podatku dochodowego.