Projekt rewitalizacji strzelnicy zwyciężył w głosowaniu mieszkańców!

Zwyciężylismy! Projekt Rewitalizacji obiektu dawnej strzelnicy w m. Sławnie otrzyma dofinansowanie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021 w wysokości 10000zł!

Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM przygotował projekt rewitalizacji, który uzyskał akceptację komisji konkursowej Programu Społecznik i przeszedł do fazy głosowania mieszkańców powiatu sławieńskiego. W głosowaniu mieszkańców poprzez platformę pomorzezachodnie.wybiera.pl, głos mieszkańców powiatu sławieńskiego okazał się najgłośniejszy - projekt rewitalizacji otrzymał 429 głosów, co w przeliczeniu liczby głosów na liczbę mieszkańców, daje najlepszy wynik w województwie zachodniopomorskim! Pokazuje to jak bardzo jest potrzebne powstanie takiego obiektu w powiecie sławieńskim.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które oddały swój głos na nasz projekt rewitalizacji. Szczególne podziękowania składamy wolontariuszom, w głównej mierze młodzieży, która poprzez ogromne zaangażowanie dotarła z wiadomością o projekcie do kilkuset osób i pozyskała głosy dla naszego wspólnego dobra! Ogromne podziękowania kierujemy do redakcji Obserwatora Lokalnego, dzięki któremu dotarliśmy w każdy zakątek powiatu.

W ramach projektu zostanie przywrócona funkcjonalność obiektu byłej strzelnicy oraz działania mające na celu zapewnienie ciągłego wykorzystania obiektu w przyszłości. Na strzelnicy będą prowadzone kursy, szkolenia, zawody, a młodzież trenująca w sekcji strzeleckiej zyska dostęp do strzelnicy z prawdziwego zdarzenia, na którą już czeka trzy lata! Teren zostanie oczyszczony i ogrodzony, odnowione zostaną wały ziemne i wyznaczone stanowiska strzeleckie. Rewitalizacji będą towarzyszyły wydarzenia społeczne: akcja sadzenia nowych drzew w rekompensacie za usunięte drzewa zagrażające bezpieczeństwu, bezpłatny kurs bezpiecznego posługiwania się bronią oraz zawody otwarcia.