Rewitalizacja strzelnicy w Sławnie budzi emocje...

Rewitalizacja obiektu dawnej strzelnicy cywilnej przy obwodnicy miasta Sławna budzi wiele emocji i obaw związanych z przywracaniem jej dawnej funkcjonalności.

Opuszczona poniemiecka strzelnica przez wiele lat szpeciła i stwarzała zagrożenie. Niszczejące betonowe pozostałości narażały życie młodzieży, która chętnie spędzała tam czas  - najlepszym dowodem jest znaleziona w ub. roku martwa sarna, która wpadła do pozostałości po osłonach tarcz.

Projekt rewitalizacji realizowany przez Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM to szansa na uporządkowanie i uratowanie tego zakątka przed dalszą degradacją z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców. Sporty strzeleckie bowiem można uprawiać z powodzeniem niezależnie od wieku, a możliwość wyrównanej rywalizacji pozwala na uprawianie strzelectwa całą rodziną, łącząc pokolenia.

Głównym celem powstającego obiektu jest umożliwienie mieszkańcom korzystania ze strzelnicy do strzelania z broni pneumatycznej. Mało osób wie, że pomimo, że na zakup wiatrówki nie jest wymagane posiadanie pozwolenia, to strzelanie z niej może odbywać się tylko na strzelnicy! Klub od początku powstania promuje, szczególnie wśród młodzieży szkolnej, strzelectwo pneumatyczne w niezwykle atrakcyjnej formule IPSC Action Air. Jest to dynamiczna odmiana strzelectwa, w której wykorzystuje się repliki broni palnej na plastikowe kulki 6mm do strzelania jednocześnie do kilku celów. W IPSC Action Air rozgrywane są Mistrzostwa Świata, a Klub ma ambicje, aby Mistrzostwa Polski były organizowane właśnie na naszym terenie.

Trwające prace przystosują strzelnicę do pełnej funkcjonalności - również do strzelań kulowych i śrutowych z broni palnej. Broń palna będzie jednak użytkowana na strzelnicy przy obwodnicy bardzo rzadko - wyłącznie podczas dużych zawodów lub imprez strzeleckich dla mieszkańców, co najwyżej kilka razy w roku. Do codziennych treningów z broni palnej, Klub korzysta ze 100m strzelnicy przy ul. 11-go Listopada.

Już 11-go lipca będzie można spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym podczas zawodów otwarcia - Mistrzostw Strzeleckich Powiatu Sławieńskiego. WSTĘP WOLNY! Szczegóły na stronie Klubu.