USKS GROM ma nowych sędziów strzelectwa dynamicznego PZSS

Z przyjemnością informujemy, że pięciu członków Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego GROM powiększyło grono sędziów strzelectwa dynamicznego Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Na mocy porozumienia zawartego 18.12.2018r. w Szczecinie pomiędzy sześcioma klubami strzeleckimi należącymi do Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego, zostało zorganizowane seminarium i kurs sędziów strzelectwa dynamicznego oparty w głównej mierze na przepisach IPSC (International Practical Shooting Confederation).

Seminarium odbyło się 3-go lutego 2018r. w sali kinowej Centrum Kultury w Połczynie Zdroju i zgromadziło ponad osiemdziesięciu uczestników, z których aż 61 osób przystąpiło do egzaminu na sędziego. Było to największe seminarium IPSC w Polsce! Zajęcia praktyczne odbyły się na strzelnicy KS Gatling w Łężku.

Stronami porozumienia były następujące kluby: Klub Sportowy Gatling Połczyn-Zdrój, Uczniowski Strzelecki Klub Sprotowy GROM Sławno, Starogardzki Klub Strzelecki Legion, Wojskowy Klub Sportowy Poligon Drawski, Klub Sportowy Strzelec Szczecin oraz Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie Szczecin. Głównym organizatorem był Klub Sportowy Gatling.

Seminarium i kurs jest krokiem milowym w rozwoju strzelectwa dynamicznego w naszym województwie - wystarczy wspomnieć, że do tej pory zaledwie jeden klub, mający zaledwie jednego sędziego, zajmował się strzelectwem dynamicznym w naszym województwie...

Aktualnie Klub posiada pięciu sędziów strzelectwa dynamicznego PZSS, ośmiu sędziów strzelectwa sportowego PZSS i trzech instruktorów strzelectwa z uprawnieniami nadanymi przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

Korzystając z okazji składamy serdecznie podziękowania za organizację wydarzenia głównemu organizatorowi - Klubowi Strzeleckiemu Gatling z Połczyna Zdroju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć praktycznych na strzelnicy w Łężku.