Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki dla USKS GROM

Z przyjemnością informujemy, że Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM otrzyma dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki na zajęcia strzeleckie dla dzieci i młodzieży.

Klub przygotował projekt, który zyskał akceptacje komisji konkursowej w ramach Rządowego Programu KLUB edycja 2019. Jest to program wspierający dzieci i młodzież z małych i średnich klubów sportowych. W tym roku na dofinansowanie przeznaczono 41mln zł, z których 10000zł trafi do USKS GROM z przeznaczeniem na organizację zajęć sportowych i zakup sprzętu sportowego.

Z dofinansowania najbardziej cieszy się młodzież trenująca strzelectwo sportowe w sekcji strzeleckiej. Dzięki wsparciu, zajęcia będą się mogły odbywać do końca roku nadal bezpłatnie (Klub nie pobiera opłat za zajęcia strzeleckie) i zostanie zakupiony sprzęt treningowy, który otworzy naszym zawodnikom możliwość rozwoju w strzelectwie dynamicznym - IPSC Action Air. Jest to rodzaj strzelectwa niedostępnego w naszym regionie, cieszącego się szczególnym zainteresowaniem młodzieży, w którym oprócz celności znaczenie ma również taktyka, szybkość i sprawność fizyczna. W ramach dofinansowania zostaną zakupione zestawy zawodnicze składające się z pistoletów pneumatycznych, pasów, ładownic i dodatkowych magazynków.