Zapraszamy na Darłowskie Zawody Strzeleckie IPSC Action Air w Sławnie

W dniu 4-go lipca 2020r. zapraszamy na "Darłowskie Zawody Strzeleckie IPSC Action Air", które odbędą się w Sławnie na strzelnicy USKS Grom przy ul. 11-go Listopada od godziny 11. Zawody poprzedzone zostaną szkoleniem z bezpiecznego posługiwania się bronią. Wstęp wolny!

Zmiana lokalizacji zawodów związana jest ze stanem zagrożenia epidemicznego. Planowaną lokalizacją zawodów była sala gimnastyczna Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, która wciąż pozostaje zamknięta aż do odwołania, co zmusiło organizatorów do zmiany lokalizacji zawodów.

Co to jest IPSC Actior Air?
IPSC Actior Air należy do konkurencji strzelectwa dynamicznego, w którym wykorzystywane są repliki strzelające plastikowymi kulkami o średnicy 6mm zachowując jednocześnie wszystkie zasady rozgrywania konkurencji wykorzystujących broń palną. Oznacza to nieporównywalnie większe bezpieczeństwo i możliwość stawiania pierwszych kroków w strzelectwie dynamicznym przez zupełnie początkujących, w tym dzieci (obecnie najmłodszy zgłoszony uczestnik ma 7 lat!).

Cel zawodów
Głównym celem zawodów jest popularyzacja dynamicznych sportów strzeleckich wśród szerokiej grupy odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i osób początkujących bez doświadczenia strzeleckiego. Sporty strzeleckie z dużym powodzeniem mogą być uprawiane w każdym wieku, a możliwość wyrównanego współzawodnictwa w ramach rodziny lub współzawodnictwa z innymi rodzinami daje możliwość rodzinnego dzielenia się sportowymi emocjami utrwalając więzi i zachęcając do aktywności fizycznej w każdym wieku.

Tory strzeleckie i klasyfikacja
Zawody przewidują dwa tory strzeleckie - statyczny (strzelanie do poperów na czas z wyznaczonego miejsca) oraz dynamiczny - strzelanie do poperów na czas z wykorzystaniem przesłon wymuszających zmianę pozycji. Planowana jest klasyfikacja wiekowa (dzieci, młodzież, dorośli) oraz rodzinna. W klasyfikacji rodzinnej porównywane będą wyniki dwóch najlepszych zawodników, co oznacza, że do udziału rodzinnego wystarczą dwie osoby związane więzami rodzinnymi.

Szczególne warunki udziału
Udział w zawodach jest bezpłatny i nie wymaga doświadczenia w posługiwaniu się bronią. Podczas zawodów sędziowie zaprezentują i wyjaśnią w jaki sposób posługiwać się bronią i na czym polegają konkurencje, tak aby umożliwić udział w zawodach osobom całkowicie początkującym. Warunkiem koniecznym jest posiadanie własnych środków ochrony osobistej: maseczek, rękawiczek i okularów ochronnych (wystarczające są okulary BHP dostępne w marketach budowlanych). Obowiązek noszenia maseczek i okularów ochronnych obowiązuje podczas całego pobytu na terenie strzelnicy.

Dojazd
Strzelnica umiejscowiona jest tuż pod Sławnem, w pobliżu Osiedla Dzieci Wrzesińskich, na działce ozn. geodezyjne 405/9, obręb Kwasowo. Aby do niej dojechać, jadąc ulicą Grunwaldzką ze Sławna w kierunku Koszalina, należy skręcić w ulicą Filtrową, a następnie ulicą Słowackiego wjechać na ul. 11-go Listopada i dawnym nasypem kolejowym jechać w stronę Kwasowa. Należy minąć stawy hodowlane i tuż przed farmą zwierząt futerkowych (charakterystyczny wysoki płot betonowy) skręcić w prawo w polną drogę i jechać prosto ok. 200m. Strzelnica znajduje się na końcu drogi. Prosimy trzymać się drogi i nie wjeżdżać na sąsiednie pola uprawne. Współrzędne GPS: 54.333065, 16.672580. Mapa w załączeniu.

Program Społecznik na lata 2019-2021
Zawody realizują projekt USKS GROM pn. Darłowskie Zadowy Strzeleckie IPSC i są współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pn. Program Społecznik na lata 2019-2021.