Zapraszamy na Sławieńskie Zawody Paintballowe

Zapraszamy na pierwsze w powiecie Sławieńskie Zawody Painballowe organizowane przez Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM ze Sławna. Zawody odbędą 23.09.2017 się na Stadionie Miejskim przy Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie w godzinach od 13 do 17:30.

Zawody będą podzielone na dwie części. W części pierwszej zawodnicy będą strzelać z markerów (karabinków) do nieruchomych celów - popperów strzeleckich (metalowe krążki przewracające się po trafieniu). Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z używanymi w paintballu markerami i technikami strzeleckimi. Część ta jest przeznaczona dla szerokiej rzeszy uczestników - dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do udziału w zawodach całymi rodzinami! Z powodzeniem udział w niej mogą wziąć nawet osoby mające problemy z poruszaniem się lub korzystające z wózka inwalidzkiego - w tej części nie biegamy i nie strzelamy do siebie! Uczestnicy, którzy zaliczą najwięcej trafień zostaną zaproszeni do udziału w drugiej części.

W drugiej części zawodnicy już będą strzelać do siebie i część ta jest przeznaczona dla pełnoletnich zawodników, którzy osiągną najlepsze rezultaty w pierwszej części i wyrażą chęć uczestnictwa w drugiej części - 16 zawodników utworzy 8 par zawodniczych. Zabawa będzię oparta na klasycznym scenariuszu - zdobyciu flagi. Najlepsze cztery pary spotkają się w finale i będą walczyć o podium.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Organizator zapewnia uczestnikom na czas strzelań sprzęt (markery, kulki, maski ochronne i kombinezony). Uczestnicy nie biorący bezpośrednio udziału w strzelaniach i widzowie zapewniają sprzęt ochronny (okulary, odzież ochronną) we własnym zakresie.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i realizuje projekt "Aktywizacja sportowa mieszkańców powiatu sławieńskiego poprzez painball" w ramach Programu Społecznik.