Znamy Mistrza i Mistrzynię 2018 Zespołu Szkół Morskich w Darłowie w siłowaniu na rękę!

12 stycznia 2018r. w Zespole szkół Morskich w Darłowie odbyły się II Pirackie Rozgrywki Armwrestlingu organizowane przez Zespół Szkół Morskich w Darłowie i Uczniowski Strzelecki Klub Sportowy GROM ze Sławna.

Do walki o tytuł Mistrza i Mistrzyni Szkoły w Armwrestlingu stanęli wyłonieni w drodze wcześniejszych eliminacji przedstawiciele wszystkich klas Zespołu Szkół Morskich.

Wśród dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy IID - Magdalena Kapiszka. Wśród chłopców, zwycięstwo odniósł uczeń klasy IIIA - Krystian Kuś.

W tym roku po raz pierwszy rozgrywkom towarzyszyły Mini zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Gościem specjalnym był członek USKS GROM oraz wychowanek Szkoły Morskiej w Darłowie w latach 1988-1994, Mistrz Europy Federacji GPC w wyciskaniu sztangi leżąc - Zbigniew Strzelecki.

Zbyszek aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc i podczas pokazu dla uczniów zakończył pokaz przy wyniku 201kg, a więc o 1kg wyższym od wyniku, który zapewnił mu w czerwcu 2017r. tytuł mistrzowski! Warto dodać, że był to wynik znacznie poniżej jego aktualnych możliwości...

Mini zawody w wyciskaniu sztangi zgromadziły wielu uczestników, z których każdy mógł spróbować swoich sił na profesjonalnej ławeczce do wyciskania. Najwyższe wyniki osiągneli Magda Kapiszka z klasy IID - 46kg oraz ex aequo 116kg Krystian Kuś z klasy IIIA i Jakub Piwowarczyk z klasy IIIA, co tylko potwierdza wysoka formę i znakomite przygotowanie do zawodów przez mistrzów szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!