Zbigniew Strzelecki zdobył tytuł Mistrza Europy Federacji WPC/AWPC!

W dniach 10-16 czerwca 2019r. w Limerick w Irlandii odbyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Martwym Ciągu Federacji WPC/AWPC (WPC/AWPC European Championships Powerlifting, Benchpress & Deadlift). 

Polskę reprezentował zawodnik Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego GROM ze Sławna - mieszkaniec gminy Sławno, Zbigniew Strzelecki, startujący w kategorii Masters 45-49 do 125kg.

Po sprawdzianie i sukcesie na Mistrzostwach Polski w marcu 2019r. (złoty medal, rekord życiowy i cztery rekordy Polski), Zbyszek rozpoczął swój bój od ciężaru 210kg, którego próba podniesienia zaskakująco zakończyła się niepowodzeniem - dotknięcie stojaka podczas wyciskania sprawiło nieuznanie próby przez sędziów.

Kolejna próba była już pozbawiona błędów i dała sporą przewagę nad rywalami, którzy oscylowali w granicach 200kg, jednak nie dawała jeszcze pewności zwycięstwa - jego główny rywal, Benny Ferander ze Szwecji, zadeklarował ciężar 210kg, którego podniesienie dałoby mu przewagę, po drugiej próbie, ze względu na wagę ciała (był lżejszy od Zbyszka zaledwie o 300g).

Aby jednoznacznie pokazac, kto będzie zwycięzcą, Zbyszek w trzeciej próbie zadeklarował swój rekord życiowy 215kg, którego podniesienie zapewniło mu tytuł Mistrza Europy i pokazało skalę dominacji - Benny Ferander nie podniósł nawet deklarowanych 210kg!

Trenerem Zbigniewa Strzeleckiego jest szkoleniowiec USKS GROM - Andrzej Glinka, który w pracy z zawodnikami wykorzystuje swój autorski program treningowy, którego skuteczność zainteresowała nawet trenerów kadry narodowej. Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu sponsorów: firmie EMI Radosław Babiarz, firmie Magic-Cars Marcin Pasternak, sklepowi MusclePower.pl, Krzysztofowi Bogatkowi z Warszkowa, Zakładowi Ogólnobudowlanemu Mirosław Wardak, Firmie Budowlanej GB Barnard Gutowski, Spółdzielni Mieszkaniowej Wybrzeże w Sławnie, Nadleśnictwu Sławno, Pizzerni Caspertino, Firmie Ogólnobudowlanej Olszewscy i Synowie, Firmie Detektywistycznej Agent Sp. z o.o., oraz Danucie Strzeleckiej.